• Wpisów: 2053
  • Średnio co: 1 dzień
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 20:41
  • Licznik odwiedzin: 99 227 / 3612 dni
 
djshakin
 
D.J.SHAKIN BOY:            Chłopcy radarowcy 2016 !!!!

Andrzej Wacław Rosiewicz (ur. 1 czerwca 1944 w Warszawie) – polski piosenkarz estradowy, tancerz, kompozytor, satyryk, gitarzysta i choreograf.

Wielkie przeboje mają tę wspaniałą cechę, że nie przemijają. I jeśli nawet artyści, którzy je wylansowali nie występują tak często jak kiedyś, to ich szlagiery pozostają wciąż popularne, przypominane i śpiewane jeśli tylko okazja na to pozwala. Jednym z artystów, którego piosenki są nie tylko znane przez niemal wszystkich Polaków, ale i były słuchane przez największych politycznych przywódców – jest Andrzej Rosiewicz. Kto nie zna jego ,,Najwięcej witaminy" czy ,,Czuje pani czaczę?". Polityczna piosenka – żart ,,Wieje wiosna od wschodu" doczekała się historycznego wykonania. W 1998 roku wokalista zaśpiewał ją na wawelskim dziedzińcu w Krakowie, przed najważniejszymi wtedy politykami – Wojciechem Jaruzelskim i bohaterem utworu – Michaiłem Gorbaczowem. To był odważny krok aby naszego wtedy ,,przyjaciela" nazwać w rozrywkowej piosence Michaił...Ale to także przyniosło artyście sławę, a w historii polskiej muzyki rozrywkowej pozostanie już na zawsze. Dzisiaj powraca kolejny znany i tym razem zaangażowany społecznie utwór Rosiewicza ,,Chłopcy radarowcy".
Tam na polu stoi krowa, cierpi, bo już pełna mleka,
Biegnie do niej Maciejowa, drogą jedzie dyskoteka.
Jadą, jadą chłopcy, chłopcy-radarowcy,
Niebieska czapeczka, przy boku pałeczka....
Tak zaczyna się utwór  opowiadający o milicjantach którzy okazują się...przebierańcami. Piosenka miała premierę w 1981 roku i od razu przypadła do gustu publiczności. Rosiewicz zjeździł z nią dziesiątki festiwali i konkursów. Zawsze wzbudzał aplauz, tym bardziej, że w tamtym okresie każda okazja oficjalnego zażartowania z M.O. czyli milicji obywatelskiej cieszyła się wielkim powodzeniem. Dzisiaj mamy już policjantów w nowoczesnych samochodach i inną rzeczywistość. Jednak, legendarna piosenka wciąż bawi i przypomina Polskę PRL-u. Andrzej Koziński postanowił sięgnąć po ten utwór i przypomnieć go słuchaczom w nowej aranżacji. Artysta w rozmowie z SE.PL zdradził, dlaczego zdecydował się na taki krok.
- To ostatnio bardzo popularny zabieg. Reaktywacja starych piosenek – mówi twórca takich przebojów jak m.in. ,,Cudna Magdo" czy ,,Buzi daj moja mała". - Nie jestem pierwszym, który się tego podjął. Wystarczy wspomnieć zespół Akcent, który nagrał duet ze Edwardem Hulewiczem do jego piosenki ,,Za zdrowie pięknych pań". Cieszyła się ona sporym powodzeniem. Dla mnie to również nie pierwsze spotkanie z legendarnym artystą.
Andrzej Koziński rozpoczął rok temu projekt z Krystyną Giżowską. Wspólnie planują reaktywować jej wielki przebój ,,Przeżyłam z tobą tyle lat".
- Przed nami dalsze prace nad teledyskiem. Mam nadzieję, że wkrótce wrócimy do tej współpracy – dodaje artysta.
Tymczasem muzyk zdecydował się na kolejny duet. Tym razem z Andrzejem Rosiewiczem. Są już umówieni na reaktywację i nagranie wspólnie nowej wersji piosenki ,,Chłopcy radarowcy".Posłuchajcie:






          Z POZDROWIENIAMI : D.J.SHAKIN'BOY

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.